Poznański Festiwal Herbaty Zaparzaj! organizujemy z wielu powodów, których źródło tkwi w naszej miłości do herbaty, jej różnorodności i nieograniczonych możliwościach jej przygotowania.

Z herbacianej pasji zrodziło się pragnienie, by w tym regionie Polski dać możliwość herbacianym pasjonatom na spotkanie, wspólne parzenie i picie herbaty, wymianę herbacianych doświadczeń i myśli.

Misją Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! jest podniesienie świadomości herbacianej w Polsce, szeroko rozumianej kultury picia herbaty oraz rzetelna edukacja w temacie prozdrowotnych właściwości herbaty ale także zwrócenie uwagi na społeczny aspekt spotkań przy herbacie jako czynnika pozwalającego na nawiązanie pozytywnych, głębszych relacji międzyludzkich.

Jesteśmy przekonani, że w samym Poznaniu jest znaczna liczba osób kochających herbatę i pragnących konfrontacji z herbaciarzami z innych regionów Polski. Chcielibyśmy, by nasz Festiwal był zarówno doskonałą okazją na miłe spotkania przy czarce herbaty, jak również szansą zdobycia wiedzy o herbacie, o sposobach jej przygotowania a w końcu niepowtarzalną  możliwością degustacji herbat unikatowych, trudno lub w ogóle niedostępnych na polskim rynku.

Do zobaczenia przy czarce herbaty!

O organizatorach Zaparzaj!

Przed nami kolejna edycja Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! I po raz drugi my, pasjonaci herbaty rozproszeni po całym świecie chcemy spotkać się w Poznaniu by wspólnie napić się herbaty, poszerzyć swoją wiedzę, podzielić się herbacianym doświadczeniem, promować kulturę picia herbaty.

Organizatorami Festiwalu herbaty Zaparzaj! jest Stowarzyszenie Zaparzaj! i  Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od pierwszej edycji Zaparzaj! aktywnie działaliśmy w herbacianych tematach: Aniazaczęła regularnie organizować wirtualne spotkania dla herbaciarzy, z werwą poprowadziła pierwsze w Polsce zawody herbaciane Tea Master Cup w Krakowie oraz spotkanie z herbacianymi blogerami podczas Święta Herbaty w Cieszynie i stworzyła herbacianą mapę Polski, byście zawsze na swojej drodze mogli trafić do miejsca z dobrą herbatą. 

Ewa nieustannie doskonaliła swój fotograficzny warsztat, ale też dużo pisała zarówno na swoim blogu, jak i dla Czajnikowego;  energicznie także zabrała się za zdobywanie herbacianej wiedzy uczestnicząc w kursach o herbacie, i tym samym  dostarczając wielu cennych informacji „z pierwszej ręki” o poziomie takich herbacianych warsztatów.

Jolanta założyła Warszawski Kolektyw Herbaciany by zabiegani warszawiacy mogli nad czarką herbaty trochę odpocząć, nabrać dystansu, znaleźć spokój i trochę radości.

Do Organizatorów dołączył także Maciej, który odbył ekscytującą podróż na pola herbaciane Sri Lanki przywożąc stamtąd nie tylko herbatę ale też pokaźny zasób wiedzy o uprawie i naturze herbaty oraz piękne zdjęcia.

W szeregi ekipy Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! weszła także Agata, która sprawdzała, jak na Wyspach Owczych można w warunkach polowych przyrządzić dobrą herbatę a przy okazji zrobić rewelacyjne zdjęcia otaczającej przyrody.

Tymczasem Marta i Szymon remontują Kwietną, zamawiają nowe herbaty i przepiękną autorską ceramikę herbacianą. Duch herbaty nieustannie pobudza nas do działania i swoim doświadczeniem, zdobytą wiedzą oraz praktyką chcielibyśmy po raz kolejny podzielić się w Wami.