Zaparzaj! 2018

Festiwal Herbaty w Poznaniu

O Zaparzaj! 2018

Pogoda dopisała i dwa dni Festiwalu były pełne słońca. W tym roku całe spotkanie zaczęliśmy od herbaty w piątkowe popołudnie. Chyba utrzymamy tę tradycję na kolejny rok.

Przez czas trwania Zaparzaj! przygotowywaliśmy herbatę i opowiadaliśmy o niej parząc na trawie, korzystaliśmy z piękna Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu.

Za organizacją Festiwalu Zaparzaj! stoi małe stadko osób, które składają to wydarzenie rok po roku. Części zaparzajowej ekipy nie było z nami w tym roku, ale bez ich pracy w poprzednich latach ten nasz herbaciany event nie wyszedłby tak dobrze!

Anna Brożyna z Piewców Teiny skoordynowała wydarzenie, powtykała swoje palce w wiele przeróżnych tematów jak wystawcy czy wolontariusze. W tym roku za organizację programu odpowiedzialna była Jolanta Jona z Herbacianego Notesu (wraz ze swoim tatą, który zaangażował się w logistykę). Agata Ożarowska z One Cup of Tea uzupełniła Targ Herbaciany o zaprzyjaźnionych ceramików i wsparła różne tematy organizacyjne .

To właśnie Jola i Agata były pomysłodawcami naszej edycji z herbacianą geografią!

Michał Przystański i Dariusz Dolecki wspierali grono orgowe w trakcie i przed wydarzeniem.

Marta Okińczyc zebrała herbacianych wolontariuszy, a Kwietna stanowiła bazę Zaparzajową:).

I jeszcze raz ogromne podziękowania dla twórców programu i wolontariuszy herbacianych. Mamy nadzieję, że bawiliście się przynajmniej tak samo dobrze jak my.

Dziękujemy!

Czwarta edycja Zaparzaj! upłynęła pod znakiem spokoju i integracji. Pełna była spotkań i rozmów z ludźmi herbaty. Znów był to czas zdobywania wiedzy, doświadczenia, smakowania nowych herbacianych smaków i aromatów. My jako organizatorzy wiemy już, że spotkania w przestrzeni Ogrodu są czymś co herbaciarzom się spodobało. Dziękujemy sponsorom, wystawcom, prelegentom i wolontariuszom – z całego serca jesteśmy wdzięczni, że wspieracie nas w promowaniu herbacianej kultury w Polsce. A przede wszystkim dziękujemy Tobie, za to, że do nas przyjechałeś. Zaparzaj!

A jeśli komuś zebrało się na wspominki, to zapraszamy zanurkować w słowne i zdjęciowe relacje uczestników Festiwalu