Organizatorzy
Herbaciani wolontariusze organizujący festiwal
Anna Brożyna
koordynator
Ania gromadzi wiedzę o czaju w ramach projektu Piewcy Teiny. Prowadzi prelekcje i warsztaty herbaciane, zwykłe i wirtualne spotkania z herbatą, organizuje Poznański Festiwal Herbaty Zaparzaj!i wspiera inne inicjatywy branżowe. Mimo wielu lat na ścieżce herbaty zawsze stara się pamiętać o początkach, o osobach zaczynających swoją przygodę z tym napojem.
Jolanta Jona
koordynator programu
jolanta.jona@zaparzaj.pl
Zakochana we wszystkich kolorach herbaty. Poszukiwaczka intrygujących smaków, nie tylko herbacianych. Założycielka Warszawskiego Kolektywu Herbacianego i aktywna animatorka spotkań związanych z promowaniem herbacianej kultury w Polsce. Miłośniczka literatury. Autorka bloga Herbaciany Notes.
Ewa Kowalik
koordynator wolontariuszy
Fotograf, fanka herbaty i podróży. Na codzień mieszka w Hiszpanii. Prowadzi bloga Herbatniczek

Propaguje kulturę picia herbaty poprzez spotkania, warsztaty oraz współpracę między innymi z Arti Unici czy Czajnikowy.pl

Przy organizacji Zaparzaj! lawiruje między plakatami, zdjęciami a wolontariuszami.
Maciej Stafiej
koordynator wystawców i sponsorów
Agata Ożarowska
organizator ds. promocji i mediów

Przerwy między kolejnymi podróżami do miejsc bliskich i dalekich wypełnia aromatem świeżo zaparzonych liści herbaty, pochodzących z wyjątkowych plantacji. „Herbata” – poznawanie tajników jej produkcji, smaków oraz jej miejsca w kulturze, to pasja, którą rozwija i podczas podróżowania, i będąc w Polsce poprzez prowadzenie prelekcji, pokazów i warsztatów.

Cezary Wróblewski

organizator ds. programu

Droga do Herbaty Chińskiej, która jest dla Czarka chwilą medytacji i zatrzymania się w codziennym życiu, była długa. Herbata jest fuzją jego zamiłowań do sztuki, filozofii, botaniki, sensoryki i doświadczania smaków oraz chińskiej kultury. Jest ceramikiem i zajmuje się tworzenieniem naczyń przeznaczonych do ceremonii herbacianych, prowadzi również stronę internetową “Herbatyzacja” oraz warsztaty i szkolenia z zakresu kultury herbacianej.

Hanna Milewska

organizator ds. wolontariuszy

Od ponad roku członkini Warszawskiego Kolektywu Herbacianego. Najbardziej na świecie kocham herbaty chińskie i te, które wyrosły u podnóża Himalajów. Nigdy dwa razy nie trzeba namawiać mnie do wspólnego czajowania. Najmilsze chwile to te z czarką w dłoni.

Krzysztof Kowalik

organizator ds. promocji

Cześć, jestem Krzysiek. Składam się w 50% z zamiłowania do malowania i grafiki i komputerowej, a w 20% z pasji do fotografii. Kolejne 15% mnie szczelnie wypełnia muzyka oraz dobre książki, a pozostałą, spajającą to wszystko częścią jest herbata, która pomaga stawić czoła codziennym wyzwaniom i jest nieodłącznym elementem wyposażenia mojego dnia. Dlatego też wspieram i promuję inicjatywę Zaparzajową i zachęcam wszystkich do uczestnictwa!