Zaparzaj! 2016

Festiwal Herbaty w Poznaniu

O Zaparzaj! 2016

Pomysł Marty – zakochanej w kwiatach – by Poznański Festiwal Herbaty w 2016 roku zrobić w Ogrodzie Botanicznym UAM – był strzałem w dziesiątkę! Dyrekcja Ogrodu wyraziła zgodę na udostępnienie nam miejsca i tak oto dostaliśmy piękną przestrzeń pełną kolorów i zapachów, zachwycającą różnorodnością i niespotykanymi na co dzień okazami roślinnymi; przestrzeń, gdzie można przy czarce dobrej herbaty zapomnieć o zgiełku i pośpiechu otaczającego świata…  Z pogodą również się nam poszczęściło i na czas trwania Festiwalu (24-25 września) mieliśmy piękne słońce i ciepło, które pozwoliło nam po raz pierwszy zorganizować plenerowy punkt festiwalowego programu: Zaparzaj z nami!

Do naszej dyspozycji mieliśmy także zabytkowy Pawilon Letni, gdzie spragnieni herbaciarze mogli zakupić swoje ulubione lub jeszcze nieznane herbaty z całego świata. A w budynku dydaktycznym zorganizowaliśmy prelekcje i warsztaty z nadzieją, że każdy amator herbaty, niezależnie od poziomu herbacianej wiedzy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Dziękujemy!

Druga edycja Zaparzaj! znów była wspaniałym czasem spotkań i rozmów z ludźmi herbaty. Znów był to czas zdobywania wiedzy, nowego doświadczenia, smakowania nowych herbacianych smaków i aromatów. My jako organizatorzy nauczyliśmy się wiele za co serdecznie dziękujemy zaparzajowym uczestnikom. Dziękujemy sponsorom, wystawcom, prelegentom i wolontariuszom – z całego serca jesteśmy wdzięczni, że wspieracie nas w promowaniu herbacianej kultury w Polsce.

A jeśli komuś zebrało się na wspominki, to zapraszamy zanurkować w słowne i zdjęciowe relacje uczestników Festiwalu