Zaparzaj! 2017

Festiwal Herbaty w Poznaniu

O Zaparzaj! 2017

Trzecia edycja Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! 2017 za nami. Do Ogrodu Botanicznego UAM przyjechali herbaciarze z całego kraju, a nawet i z zagranicy. Bogaty program ściągał słuchaczy i herbacianych amatorów. Mimo gorszej pogody w niedziele nadal parzyliśmy herbatę i dobrze bawiliśmy się razem.

Do naszej dyspozycji mieliśmy także zabytkowy Pawilon Letni, gdzie spragnieni herbaciarze mogli zakupić swoje ulubione lub jeszcze nieznane herbaty z całego świata. A w budynku dydaktycznym zorganizowaliśmy prelekcje i warsztaty z nadzieją, że każdy amator herbaty, niezależnie od poziomu herbacianej wiedzy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Na kocach przed pawilonem, a w niedzielę w środku, przez cały czas trwania imprezy parzyliśmy herbatę i każdy mógł się dosiąść i spróbować czaju.

Dziękujemy!

Trzecia edycja Zaparzaj! znów była wspaniałym czasem spotkań i rozmów z ludźmi herbaty. Był to czas zdobywania wiedzy, nowego doświadczenia, smakowania nowych herbacianych smaków i aromatów. My jako organizatorzy nauczyliśmy się wiele za co serdecznie dziękujemy zaparzajowym uczestnikom. Dziękujemy sponsorom, wystawcom, prelegentom i wolontariuszom – z całego serca jesteśmy wdzięczni, że wspieracie nas w promowaniu herbacianej kultury w Polsce.

A jeśli komuś zebrało się na wspominki, to zapraszamy zanurkować w fotorelacje uczestników Festiwalu