Miejsce

Stary Browar, Poznań

Czas

7-8 września 2024
sobota i niedziela

Organizator

Stowarzyszenie Klub Herbaty Zaparzaj

Poznański Festiwal Herbaty Zaparzaj! organizujemy z wielu powodów, których źródło tkwi w naszej miłości do herbaty, jej różnorodności i nieograniczonych możliwościach jej przygotowania.

Z herbacianej pasji zrodziło się pragnienie, by w tym regionie Polski dać możliwość herbacianym pasjonatom na spotkanie, wspólne parzenie i picie herbaty, wymianę herbacianych doświadczeń i myśli.

Misją Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! jest podniesienie świadomości herbacianej w Polsce, szeroko rozumianej kultury picia herbaty oraz rzetelna edukacja w temacie prozdrowotnych właściwości herbaty ale także zwrócenie uwagi na społeczny aspekt spotkań przy herbacie jako czynnika pozwalającego na nawiązanie pozytywnych, głębszych relacji międzyludzkich.

Wiemy, że w samym Poznaniu jest znaczna liczba osób kochających herbatę i pragnących konfrontacji z herbaciarzami z innych regionów Polski. Chcielibyśmy, by nasz Festiwal był zarówno doskonałą okazją na miłe spotkania przy czarce herbaty, jak również szansą zdobycia wiedzy o herbacie, o sposobach jej przygotowania a w końcu niepowtarzalną  możliwością degustacji herbat unikatowych, trudno lub w ogóle niedostępnych na polskim rynku.

Zapraszamy na Festiwal Zaparzaj! 7-8 września 2024 roku, już dziesiąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia! Dołącz do nas, by zgłębić świat herbaty, poznać jej różnorodność i spróbować wielu wyjątkowych smaków.

Co dla Was przygotujemy?

  • Warsztaty i prelekcje: dowiesz się, jak parzyć idealną herbatę, poznasz różne jej rodzaje i będziesz mógł skorzystać z wiedzy ekspertów.
  • Degustacje: skosztujesz herbat z całego świata i odkryjesz nowe ulubione smaki.
  • Wystawcy: zapraszamy na stoiska z szerokim wyborem herbat, ceramiki oraz innych ciekawych akcesoriów.

Festiwal odbędzie się w samym centrum miasta, w Starym Browarze i parku obok niego. To idealne miejsce na spotkanie z innymi miłośnikami herbaty, w atmosferze parkowych pikników i kreatywnych warsztatów.

Tegoroczny motyw przewodni to różnorodność. Mali i duzi, młodzi i starsi, ścisłowcy i umysły pełne barw oraz dźwięków – wszyscy będą mieć miejsce na Festiwalu przy herbacianym stole. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym koneserem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z herbatą, znajdziesz tu coś dla siebie. 

Nie czekaj – zarezerwuj sobie ten wrześniowy weekend!

Do zobaczenia przy czarce herbaty!

Organizator

Partnerzy