Dla mediów

Poznaniaków czeka w tym roku herbaciana uczta. Ogród Szeląg zmieni się w żywiołową herbacianą przestrzeń. Już 10 i 11 września będzie tam odbywać się ósmy Festiwal Herbaty Zaparzaj!, czyli święto pasjonatów herbaty.

Ale wydarzenie skierowane jest nie tylko do zagorzałych herbaciarzy. Każdy będzie mógł zrobić swoje pierwsze kroki w herbacie podczas tej imprezy, poznać meandry ceramiki, nauczyć się ABC zielarstwa. Czeka nas prawie pół setki punktów programu! W tym prelekcje, spotkania z gośćmi, warsztaty, zajęcia ruchowe i koncerty! Oba dni imprezy zaczynają się od punktów programu dla dzieci. Podczas wydarzenia będzie można wybrać się też na rejs statkiem wzdłuż Warty, podczas którego mistrz ceremonii będzie przygotowywał herbatę.

Poza programem znajdziemy też liczne stoiska herbaciane i ceramiczne. Pojawią się sklepy z Poznania, Polski i zagranicy. Jedyna taka okazja w tym roku! Spotkaj najsławniejszych ceramików herbacianych w Polsce, kup swoją pierwszą czarkę do herbaty i spróbuj herbat z całego świata.

Wejście na festiwal jest darmowe, impreza trwa przez cały weekend i startuje już w sobotę o 10 rano.

Plakat Festiwalu Herbaty Zaparzaj 2022

W imieniu organizatorów chciałabym serdecznie zaprosić Państwa do odwiedzenia nas podczas trwania wydarzenia.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat wydarzenia, proszę o kontakt:

Anna Brożyna – +48 609 979 070 – anna.brozyna@zaparzaj.pl

Materiały festiwalowe do pobrania: