O sekcjach Klubu Herbaty Zaparzaj

Zaparzaj Pod Lampionami

Jest to seria cyklicznych spotkań otwartych w herbaciarni „Pod Lampionami” w Poznaniu.

Spotkania są przygotowane tak, aby każdy mógł do nich dołączyć bez względu na poziom wiedzy o herbacie. Spotkania najczęściej mają motyw przewodni związany z tematyką herbacianą, co podczas degustacji wybranych herbat służy pogłębianiu wiedzy w określonym temacie i motywuje do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń i wrażeń.

Degustujemy różne rodzaje herbat przygotowane przez członków Stowarzyszenia lub uczestników. Do herbaty możemy zamówić również pyszne ciasta pieczone na miejscu, dzięki czemu wspieramy goszcząca nas herbaciarnię.

Spotkania odbywają się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca o 18:00 i są bezpłatne. 

Wydarzenie zawsze jest publikowane na facebooku Stowarzyszenia Zaparzaj, gdzie można śledzić kolejne spotkania. Ze względu na limit miejsc w herbaciarni wprowadzony został formularz zgłoszeń. Formularz do zapisów uruchomiony zostaje w poniedziałek, tydzień przed spotkaniem.

Opiekunka sekcji: Anna Kozłowska – anna.kozlowska@zaparzaj.pl

Zaparzaj w terenie

„Zaparzaj w terenie” inaczej herbaciane terenówki Stowarzyszenia Zaparzaj to cykliczne, otwarte spotkania herbaciane odbywające się w otwartej przestrzeni pod chmurką. Spotykamy się w parkach, nad rzeką lub nad jeziorem w Poznaniu. Na spotkaniach witamy każdego: osoby zaczynające swoją herbacianą przygodę oraz osoby posiadające już większe doświadczenie związane z herbatą. Terenówki mają luźną formułę – nie są wykładami czy warsztatami prowadzonymi przez jedna osobę – więc stanowią świetną okazję do towarzyskiego spotkania przy herbacie. To tutaj można porozmawiać na dowolne tematy, a także spróbować nowych herbat od innych oraz podzielić się własną kolekcją.

Pragniemy w ten sposób nie tylko promować jakościową herbatę, szerzyć wiedzę na jej temat, ale również miło spędzić czas z wielbicielami herbaty w malowniczych okolicznościach przyrody.

Informacje o kolejnych herbacianych terenówkach ogłaszamy na naszym profilu facebookowym – zapraszamy do śledzenia nas i do przyłączania się do herbacianych terenówek!

Opiekunka sekcji: Krzysztof Przesmycki – krzysztof.przesmycki@zaparzaj.pl 

Zaparzaj w sieci

To aktywność skupiona na organizowaniu spotkań online na temat herbaty dla ludzi z całej Polski, ale także dla wielbicieli herbaty z zagranicy. Są to spotkania interaktywne, podczas których każdy z uczestników parzy herbatę i opowiada o niej co tworzy żywy system herbat wartych polecenia. Te spotkania przyjmują różnorodną formę i mogą mieć charakter zarówno luźnych dyskusji, warsztatów, jak i spotkań z gościem w małym gronie. W przeciwieństwie to prelekcji live na tych spotkaniach wszyscy uczestnicy mają włączone kamery i mikrofony, każdy ma przestrzeń by się przedstawić, wypowiedzieć się na herbaciany temat spotkania. Spotkania zaczęły się nieregularnie przed pandemią, ale w czasie COVID zaczęły być organizowane z wzorową regularnością. W tej chwili wróciliśmy do częstotliwości spotkań raz na miesiąc. Najczęściej są to czwartki wieczorem.

Możesz dołączyć do sekcji i wspomóc organizację lub moderację naszych spotkań on line. Jeśli masz pomysł na inny motyw spotkań w sieci niż te, które były do tej pory – daj nam znać i wspólnie nad tym podziałamy! 🙂

Opiekunka sekcji: Anna Brożyna – anna.brozyna@zaparzaj.pl

Zaparzaj live

To inicjatywa spotkań prelekcyjnych oraz wywiadów z gośćmi Klubu Herbaty na łamach naszych social mediów. Podczas tych spotkań łączymy się najczęściej zdalnie za pomocą Facebook Live lub Insta Live z różnymi herbacianymi osobistościami z kraju i świata. Spotkania są interaktywne, co oznacza, że słuchacze na żywo mogą komentować i zadawać pytania. 

Możesz dołączyć do tej sekcji, jako członek Stowarzyszenia, by prowadzić wywiady z gośćmi Klubu Herbaty, moderować dyskusje, wpierać technicznie relacje live. A może chcesz być gościem takiego spotkania? Zgłoś się na do opiekunki sekcji.

Opiekunka sekcji: Jolanta Jona – jolanta.jona@zaparzaj.pl

Szkolenia wewnętrzne

Ta sekcja powstała z potrzeby i pragnienia nieustannego pogłębiania swojej wiedzy herbacianej. Wśród nieustannie powiększającego się grona członków Stowarzyszenia, każdy ukierunkowuje się i poszerza naukę o inny aspekt Drogi Herbaty i wiedzy o herbacie. Pozwala nam to na wymianę informacji i herbacianego doświadczenia. Od 2023 roku staramy się, aby takie wewnętrzne szkolenie odbywało się minimum raz w miesiącu. Wykłady, warsztaty i szkolenia mają charakter zamknięty – dedykowane są tylko dla członków Stowarzyszenia Klubu Herbaty Zaparzaj i są prowadzone przez członków Stowarzyszenia lub zaproszonych Gości.

Jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach zamkniętych – zapraszamy do przyłączenia się do naszego Stowarzyszenia! Jak to zrobić? Szczegółowe informacje znajdziesz tu: https://zaparzaj.pl/jak-dolaczyc-do-zaparzaj/ 

Opiekunka sekcji: Jolanta Jona – jolanta.jona@zaparzaj.pl

Zaparzaj zioła

To sekcja, w której podziwiamy i bliżej poznajemy ogromne bogactwo ziół, ich właściwości prozdrowotne i lecznicze. Szerzymy wiedzę o bezpieczeństwie ich stosowania. Tworzymy mieszkanki ziołowe oraz uczymy się jak efektywnie łączyć zioła z herbatą oraz wykorzystywać je nie tylko w postaci naparów, ale także, jako bazy lub składniki kosmetyków naturalnych. Dzielimy się tą wiedzą na naszym profilu facebookowym, ale także na warsztatach organizowanych przez opiekunkę sekcji.

Opiekunka sekcji: Ewa Komorowska – ewa.komorowska@zaparzaj.pl

Media i komunikacja

Komunikatywność i kreatywność to dwie wartości, które są filarem tej sekcji i służą do twórczego nawiązania szeroko rozumianego kontaktu i dialogu. 

W ramach tej sekcji zarówno członkowie Stowarzyszenia, jak i osoby z zewnątrz, mogą wesprzeć nasz Klub Herbaty Zaparzaj! swoimi umiejętnościami fotografowania, edytowania tekstów, projektowania graficznego lub sztuką ilustracji. Jeśli posiadasz tzw. lekkie pióro, poczucie estetyki, podążasz za trendami albo masz swoją kreatywną wizję nawiązania współpracy ze Stowarzyszeniem to zapraszamy do kontaktu!

Także w ramach tej sekcji prowadzone są działania promocyjne i marketingowe wykorzystujące różne kanały komunikacyjne do udostępniania treści, które dostarczają zarówno, rozrywkę jak i rozpowszechniają ważne informacje o treści edukacyjnej i kulturowej związanej ze światem herbaty. Jesteśmy aktywni na Instagramie, Facebooku, Youtube`ie, LinkedIn`ie oraz w okazjonalnie (głównie przed Festiwalem Herbaty „Zaparzaj”) w przestrzeni publicznej w postaci plakatów, banerów i reklam video. Jeśli jesteś zainteresowana/-y współpracą w tym obszarze – zapraszamy do kontaktu!

Opiekunka sekcji: Marta Kaczmarekmarta.kaczmarek@zaparzaj.pl