O członkach Stowarzyszenia Klub Herbaty Zaparzaj

Prezes Stowarzyszenia

Szefowa sekcji "Zaparzaj w sieci", "Zaparzaj online"

Ania Brożyna zaczęła regularnie organizować wirtualne spotkania dla herbaciarzy, z werwą moderowała pierwsze w Polsce zawody herbaciane Tea Master Cup w Krakowie oraz spotkanie z herbacianymi blogerami podczas Święta Herbaty w Cieszynie i stworzyła herbacianą mapę Polski, byście zawsze na swojej drodze mogli trafić do miejsca z dobrą herbatą. Na co dzień znajdziecie ją na blogu Piewcy Teiny. Prowadzi prelekcje, spotkania i warsztaty herbaciane.

fot. Ivan Sitsko

Wiceprezes Stowarzyszenia

Szefowa sekcji "Szkoleń wewnętrznych"

Jolanta Jona z miłości do herbaty założyła blog Herbaciany Notes, gdzie stara się uchwycić istotę herbatyzmu. Inicjatorka powstania Warszawskiego Kolektywu Herbacianego i aktywna animatorka spotkań promujących kulturę herbaty w Polsce. Od pierwszej edycji całym sercem wspiera w organizację Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj!.

Agata-Ożarowska_2000

Wiceprezes Stowarzyszenia

W szeregi ekipy Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! weszła także Agata Ożarowska, która sprawdzała, jak na Wyspach Owczych można w warunkach polowych przyrządzić dobrą herbatę a przy okazji zrobić rewelacyjne zdjęcia otaczającej przyrody. Agata prowadzi sklep z herbatami nepalskimi i ceramiką One Cup of Tea.

Komisja rewizyjna

Szefowa sekcji "Media"
Martyna Kubiak od zawsze uwielbiała zieloną herbatę jednak jej przygoda z liściem herbaty rozpoczęła się w 2012 roku kiedy to po raz pierwszy odwiedziła Hong Kong. W tym niesamowitym azjatyckim mieście poczuła miłość do liściastych herbat. Oczarowana piękną porcelaną, bambusowymi akcesoriami, ceremonią herbaty rozpoczęła romans z herbatą. Kolejne podróże do Hongkongu, Korei, Japonii, Gruzji, Wietnamu, Tajwanu i Tajlandii umacniały miłość nie tylko do tej rośliny, ale i kultury, i tradycji poszczególnych miejsc. Prowadzi warsztaty oraz degustacje herbaciane na terenie całej Polski. W grudniu 2018 współorganizowała Poznańskie Dni Ceramiki i Herbaty CZARKA. To co lubi sobie po siorbać można obserwować na koncie na Instagramie.
Szefowa sekcji "Zaparzaj Pod Lampionami"
Anna Kozłowska – Oficjalnie dołączyła w 2020 roku, wcześniej wspierała Zaparzaj od kuchni :). Od najmłodszych lat miłośniczka puerów, cały czas zagłębiająca się w ich niepowtarzalnym smaku. Doceniająca kulturę herbaty, którą uwielbia poznawać i dzielić się z innymi.
Na co dzień związana z nauką, biologią i organizacją pracy w laboratorium. Wspiera Zaparzaj swoją energią i umiejętnościami organizacyjnymi w kontaktach z ludźmi.
Szefowa sekcji "Zaparzaj w terenie", "Festiwal Zaparzaj!"
Marta Kaczmarek – Członkini Stowarzyszenia Zaparzaj i współorganizatorka Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! Anglistka i herbaciarka, choć z angielską herbatką nie ma za bardzo nic wspólnego… jej herbaciane serce przepadło przede wszystkim dla świeżych japońskich, zielonych herbat! Uwielbia herbaciane eksperymenty i niekonwencjonalne metody parzenia. Herbatą chciałaby uzdrowić i naprawić cały ten świat i wierzy, że to właśnie herbata może zjednoczyć ludzi, a świat herbaty w jej oczach jest i zawsze powinien być inkluzywny. Ktokolwiek i gdziekolwiek jej nie zaprosi, zazwyczaj ma ze sobą swoje niezbędniki: kyusu, czarki i listki herbaty. Chodzą pogłoski, że spotkać ją również często można w towarzystwie kawy i dripa, ale oficjalnie tylko herbaciarka.
Szefowa sekcji "Zaparzaj Zioła"
Ewa Komorowska absolwentka biologii eksperymaentalnej na UAM Poznań i studiów podyplomowych Zioła w profilaktyce i terapii na UM w Poznaniu, od czasów studiów rozwijająca pasje do roślin leczniczych . Zawodowo technik farmaceutyczny pracujący w aptece łącząca wiedzę o lekach syntetycznych z lekami , które daje nam Matka Natura. W wolnych chwilach tworzy mieszkanki ziołowe , mydełka i inne kosmetyki naturalne. Niespokojny duch nieustannie szuka swojej drogi, która jest wyznaczana przez zainteresowania do roślin leczniczych , herbaty i chęci dzielenia się tym z innymi . Dewiza życiowa: To co robimy dla innych jest tym co naprawdę warto robić w życiu.

Ewa Kowalik, na co dzień mieszka w Hiszpanii i jest autorką bloga Herbatniczek i ChaLeon. Aktywnie współtworzy Stowarzyszenie Klub Herbaty Zaparzaj!. Od kilku lat zgłębia tajniki tai chi oraz języka chińskiego, a ostatnio próbuje sił w nauce ceramiki. W ramach pasji fotograficznej wspierała organizację Zaparzaj! od strony wizualnej.

Z wykształcenia leśnik, przez ostatnie lata zajmowała się fotografią ślubną oraz produktową pod własną marką Fotoaurinko.

Lubi podróże, spotkania przy herbacie oraz ciszę i spokój.

Maciej Stafiej