Dzień Herbaty 2023 w Palmiarni Poznańskiej

Stowarzyszenie Zaparzaj z radością zaprasza 16 grudnia 2023 roku do Palmiarni Poznańskiej na Dzień Herbaty czyli prelekcje i pogadanki o herbacie a także herbaciane degustacje. 

W otoczeniu kojącej roślinności z egzotycznych krajów będziecie mogli spróbować wyselekcjonowanych herbat, przekonać się czy i z jakim skutkiem można łączyć herbatę z ziołami, dowiedzieć się więcej o różnorodnych naczyniach do parzenia herbaty, przenieść się na chwilę do Indii popijając orginalną Chai Masalę, a dla tych którzy jeszcze nie znają – przygotowaliśmy opowieść o przypadkowej historii herbaty.

Organizowane przez nas wydarzenie jest związane z Międzynarodowym Dniem Herbaty, który do 2019 roku był obchodzony 15 grudnia. Zapoczątkowany w 2005 roku w New Delhi i był głównie celebrowany przez kraje ekonomicznie i gospodarczo mocno związane z uprawą herbaty, a więc Chiny, Sri Lanka, Indie, Bangladesz, Nepal, Wietnam, Kenia czy Tanzania stawiając sobie za cel zwrócenie uwagi na problem sprzedaży i dystrybucji herbaty oraz warunków socjalnych, jakie zapewnia się osobom pracującym w tej branży. Jednak nadrzędnym celem Międzynarodowego Dnia Herbaty była popularyzacja tego napoju.

Jakkolwiek w 2019 roku, na prośbę Chin, ONZ ustanowiło dzień 21 maja oficjalnym, międzynarodowym Dniem Herbaty, członkowie Stowarzyszenia Zaparzaj są bardzo przywiązani do grudniowej daty celebracji Dnia Herbaty i nie omieszkamy właśnie w grudniu poopowiadać o herbacie oraz pozaparzać Wam wiele ciekawych herbat. W związku z tym serdecznie zapraszamy Was w sobotę, 16 grudnia do Palmiarni Poznańskiej. W pięknych okolicznościach egzotycznej, kojącej przyrody przygotowaliśmy dla Was przesycony rzetelną wiedzą, poparty osobistym doświadczeniem i okraszony litrami dobrej herbaty program spotkania:

Program wydarzenia

  • 11-11:50         O naczyniach do parzenia herbaty
  • 12-12:50         Przypadkowa historia herbaty
  • 13-13:50         Herbata i rośliny lecznicze w jednej czarce
  • 14-14:50         Magia Masala Chai – indyjska uczta herbaciana

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Herbaty Zaparzaj (https://zaparzaj.pl/) oraz Palmiarnia Poznańska (https://palmiarnia.poznan.pl/pl/)

Koszt uczestnictwa w wydarzeniu to zakup biletu wstępu do Palmiarni Poznańskiej w godzinach jej otwarcia dnia 16 grudnia.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu będą zamieszczane na fanpage`u fb Stowarzyszenia oraz Palmiarni.

Osoba do kontaktu: Jolanta Jona: jolanta.jona@zaparzaj.pl

Plakat wydarzenia do ściągnięcia PDF , PNG

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *