O członkach Stowarzyszenia Klub Herbaty Zaparzaj
Prezes Stowarzyszenia
Szefowa sekcji "Zaparzaj w sieci", "Festiwal Zaparzaj"
Ania Brożyna zaczęła regularnie organizować wirtualne spotkania dla herbaciarzy, z werwą moderowała pierwsze w Polsce zawody herbaciane Tea Master Cup w Krakowie oraz spotkanie z herbacianymi blogerami podczas Święta Herbaty w Cieszynie i stworzyła herbacianą mapę Polski, byście zawsze na swojej drodze mogli trafić do miejsca z dobrą herbatą. Na co dzień znajdziecie ją na blogu Piewcy Teiny. Prowadzi prelekcje, spotkania i warsztaty herbaciane.
Wiceprezes Stowarzyszenia
Szefowa sekcji "Szkoleń wewnętrznych", "Zaparzaj online"
Jolanta Jona z miłości do herbaty założyła blog Herbaciany Notes, gdzie stara się uchwycić istotę herbatyzmu. Inicjatorka powstania Warszawskiego Kolektywu Herbacianego i aktywna animatorka spotkań promujących kulturę herbaty w Polsce. Od pierwszej edycji całym sercem wspiera w organizację Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj!.
Wiceprezes Stowarzyszenia
W szeregi ekipy Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! weszła także Agata Ożarowska, która sprawdzała, jak na Wyspach Owczych można w warunkach polowych przyrządzić dobrą herbatę a przy okazji zrobić rewelacyjne zdjęcia otaczającej przyrody. Agata prowadzi sklep z herbatami nepalskimi i ceramiką One Cup of Tea.
Komisja rewizyjna
Szefowa sekcji "Zaparzaj Pod Lampionami",
Komisja rewizyjna
Szefowa sekcji "Media i Promocja"
Szefowa sekcji "Zaparzaj Zioła"
Ewa Kowalik, na co dzień mieszka w Hiszpanii i jest autorką bloga Herbatniczek i ChaLeon. Aktywnie współtworzy Stowarzyszenie Klub Herbaty Zaparzaj!. Od kilku lat zgłębia tajniki tai chi oraz języka chińskiego, a ostatnio próbuje sił w nauce ceramiki. W ramach pasji fotograficznej wspierała organizację Zaparzaj! od strony wizualnej.
Z wykształcenia leśnik, przez ostatnie lata zajmowała się fotografią ślubną oraz produktową pod własną marką Fotoaurinko.
Lubi podróże, spotkania przy herbacie oraz ciszę i spokój.
Wojciech Dąbek – jego przygoda z herbatą zaczęła się na studiach w Krakowie w 2016 r. Powoli odkrywając herbaciany świat zaczął pracować w herbaciarni Czarka, gdzie pozostał do końca studiów. Po przeprowadzce do Poznania dał się poznać Stowarzyszeniu Zaparzaj jako wolontariusz na Festiwalu Zaparzaj w 2021 roku, niedługo później dołączył do stowarzyszenia.
Uwielbia herbaty chińskie, szczególnie czarne, co świetnie łączy się z miłością do całej chińskiej kultury i historii.
Andrzej Kokosza – do stowarzyszenia dołączył na początku 2023 roku. Swoją podróż w głąb tajników herbaty rozpoczął około 2018 roku, gdy szukał podobnego doświadczenia do piwa kraftowego, które jednocześnie jest społecznie akceptowalne w pracy. Jego drogą herbaty jest odkrywanie i poznawanie nowych smaków herbaty, jak również doświadczanie sztuki, która objawia się nie tylko w samej herbacie, ale także w naczyniach wykorzystywanych do jej parzenia.
Kamila Fąs – chociaż uwielbia herbaty japońskie to pała też gorącymi uczuciami do herbat oolong. Miała szczęście odwiedzić wiele herbacianych miejsc w Japonii, ale sam wyjazd na plantacje jest dopiero przed nią. Czajem interesuje się od dziecka, a festiwal Zaparzaj pamięta jeszcze z czasów Ogrodu Botanicznego. Zawodowo łączy pasję do Japonii (język japoński) i podróży. Jej poczynania można śledzić na instagramie, gdzie prowadzi swój pamiętnik herbaciany.
Szef sekcji "Zaparzaj w terenie"
Krzysztof Przesmycki – herbatą zaczął się bardziej interesować po swoim pierwszym festiwalu, a było to Święto Herbaty w Cieszynie w 2019 roku. Herbatę ceni za to, że można ją postrzegać jako coś bardzo prostego jak i bardzo złożonego. Głównie gustuje w herbatach czarnych i oolongach, ostatnio natomiast intryguje go herbata Liu Bao.
Daria Miedziarek – została miłośniczką herbaty od momentu fascynacji dalekim Wschodem. Interesuje się odmiennością kultury względem naszej Zachodniej, jak i podobieństwami. Pracuje w herbaciarni i studiuje Kulturoznawstwo, zawsze w swoich pracach badawczych pisze o „Azjatyckiej” sztuce, (sztuki plastyczne, teatr, literatura, kino, i oczywiście herbata), kulturze i tradycji. W swojej drodze herbacianej kładzie nacisk na estetyzację i tworzenie własnego rytuału herbacianego, gdzie często medytuje. Jest to dla niej moment zatrzymania i kontemplacji. Szczególne połączenie czuje z herbatami zielonymi oraz oolong.
Martyna Graczyk-Kokosza – Ukończyła chemię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a obecnie kontynuuje studia doktoranckie z biochemii. W czasach licealnych zainteresowała się kulturą i językiem japońskim. Po tym, jak jej mąż, inny członek stowarzyszenia, zaczął podążać drogą herbaty, poszła w jego ślady i zapoznała się z herbatami liściastymi, kulturą herbaty i społecznością herbacianą. Obecnie herbata jest jej hobby, które pozwala jej łączyć miłość do kultury azjatyckiej, zdrowy i uważny styl życia, zainteresowania chemiczne i spędzanie czasu z mężem.
Jej ulubionymi herbatami są japońskie herbaty zielone (zwłaszcza gyokuro) i herbaty oolong, ale lubi też szeroką gamę innych herbat. Dołączyła do Stowarzyszenia Klub Herbaciany Zaparzaj podczas 10. Festiwalu Zaparzaj w 2024 po uczestnictwie w kilku festiwalach herbaty, poznaniu innych członków i działalności stowarzyszenia. Obecnie planuje podróż do Japonii, która będzie obejmować również wizytę na plantacji herbaty. Chciałaby włączyć herbatę i jej sztukę jako część swojego życia i filozofii.
Dominik Waberski – herbatą interesuje się od kilku lat, oczarowany jej złożonym, ale otwartym na każdego światem. Przemawiają do niego głównie herbaty z Chin, Tajwanu i Japonii. Ciekawe są dla niego zarówno aspekty biologiczne i techniczne herbaty, jak i filozoficzny pierwiastek dający wewnętrzny spokój. Można obserwować jego herbacianą drogę na Instagramie.
Julita Kępińska –
Hannah Taylor –
Dona Greenka –
Alicja Marusiak –
Miłosz Latosi –
Mariusz Sieradzki –