Chawany organicznie – warsztaty ceramiczne

Katarzyna Poniecka

11.09, 14:00-15:45

Limit miejsc: 12 osób, minimalna liczba uczestników: 5

220 zł/ osoba

Zapisy: poniecka.ceramics@gmail.com

Warunkiem uczestniczenia w warsztacie jest przesłanie zaliczki w wysokości 70 zł na konto: 42 1140 2004 0000 3802 6070 6115

Zapraszam serdecznie na autorski warsztat lepienia chawanów. Chciałabym Was wtajemniczyć w proces tworzenia użytkowego naczynia o wyjątkowym charakterze i estetyce. 

Zapoznam Was z metodą, którą stosuję od lat. Moja ceramika jest surowa i organiczna. Ważny jest dla mnie aspekt połączenia funkcji z utrzymaniem naturalnej struktury naczynia. 

Fascynują mnie możliwości naturalnego medium. Nie jestem zdobnikiem, czuję materiał. 

Zapraszam na stworzenie pod moim okiem naczynia, które po osuszeniu w mojej pracowni na Ogrodach, poszkliwię w wybranym przez Was kolorze a następnie wypalę na tzw ’ kamionkę’ w 1250 stopniach. Wysoki spiek nadaje naczyniom wyjątkowej trwałości. 

Katarzyna Poniecka: Ceramik, kulturoznawczyni i absolwentka filozofii. Założycielka Glinianej Kuli pracowni i miejsca spotkań wokół kultury i sztuki. 

Inspiruje się tym, co powstaje na styku natury i kultury. Tworzy ceramikę organiczną, użytkową i eksperymentalną inspirowaną strukturami ziemi ( Poniecka Ceramics ). Tworzy urny. Wzmacnia ją surowy krajobraz a podróże i spotkania z ludźmi budują tak samo jak uważne spojrzenia synów na to, co robi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *