Pierwsza wiosenna herbaciana terenówka Zaparzaj

Dziś (20 marca 2022 r.) zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie terenowe tego roku z herbatą dla członków Stowarzyszenia Klub Herbaty Zaparzaj w Poznaniu. Temperatury idą do góry i pogoda dopisuje. Trzymaliśmy kciuki by pogoda się utrzymała. Mimo chłodnego wiatru spotkanie odbyło się. I to dla odmiany nie tylko na wodzie z termosów. Zabrałam piecyk z czajnikiem glinianym od Igora, do gotowania wody.

Igora niestety już z nami fizycznie nie ma, ale był w naszych myślach przy herbatach. Parzyliśmy różne herbaty, między innymi herbaty otrzymane od Igora bezpośrednio i pośrednio rękami Ivana na Zaparzaj 2021.

Herbata parzona na dworze smakuje inaczej. Szczególnie w dymnym otoczeniu. Dziś wszyscy byliśmy lapsangami i się trochę uwędziliśmy. Rozmowy toczyły się wokół herbaty, wojny, potrzeb i tego co „człowiek chce i zrobi”. Dywagowaliśmy na temat społeczeństwa i zmian ostatnich lat.

Rok temu sezon terenówkowy zaczynaliśmy w lutym, przy ognisku, świętując urodziny paru osób w klubie. Tym razem odpuściliśmy sobie mrozy w terenie na rzeczy pierwszego wiosennego ogniska pod czajnikiem. Świetnie było parzyć herbaty wodą z ceramicznego czajnika! Czuć było dużo większą mineralność tej wody w zaparzonej herbacie!

Mam nadzieję, że widzimy się na kolejnych herbacianych terenówkach, już otwartych dla sympatyków i zainteresowanych!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *