Muzyczna medytacja impresjonistyczna przy herbacie

WSTĘP WOLNY

Gosia Marciniak – wibrafon, instrumenty perkusyjne

Kuba Marciniak – saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, klarnet basowy 

Gosia Marciniak i Kuba Marciniak to dwoje utalentowanych poznańskich muzyków. Ich duet to rzadko spotykane połączenie saksofonów z wibrafonem i innymi instrumentami perkusyjnymi. Muzyka zespołu składa się z autorskich kompozycji, w których można usłyszeć wpływy muzyki poważnej, jazzowej, jak również ludowej. Najnowszy program duetu – Medytacje Impresjonistyczne – miał swoją premierę na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” w Kołobrzegu. W kolejnych impresjach zespół inspiruje się dziełami mistrzów francuskiego impresjonizmu, takich jak Ravel, Debussy czy Roussel, tworząc oryginalne brzmienie wykraczające poza granice gatunkowe.  

Gosia Marciniak – perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała również na Universität Der Künste w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition we Włoszech. Odnajduje się w wielu stylistykach – od muzyki dawnej po współczesną, improwizowaną. Jest perkusistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, współpracuje na stałe z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą.
Kuba Marciniak – saksofonista jazzowy, multiinstrumentalista, kompozytor, absolwent Jazz Institut Berlin i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracował z artystami, takimi jak Piotr Wojtasik, Włodek Pawlik czy Leszek Możdżer. Wraz z Weezdob Collective zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą m.in. Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej, na Jazzie nad Odrą czy na Jazz Fruit w Pradze.

Rozkład Czasowy Wydarzenia (1)

Scena
-
Małgorzata i Kuba Marciniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *